Supernatural (Lovci duchů)

Žili byli 2 bratři a jejich otec. O matku přišli když byli ještě děti, při záhadném požáru jejich domu. Otec měl jakési záhadné povolání, kvůli kterému musel být neustále na cestách a tak většinu dětství prožili bratři spolu. Starší, Dean Winchester (Jensen Ackles), se staral o svého mladšího brášku Sama (Jared Padalecki), což nebylo jednoduché, neboť se museli stále stěhovat z města do města, měnit školy a bydleli v levných motelech. Kočovný život žili kvůli otci, který musel cestovat po celé Americe za svojí prací. Po vystudování střední školy se mladší Sam rozhodne osamostatnit a odstěhuje se do vzdáleného města kde začne studovat právnickou fakultu, zatímco Dean zůstává věrný otci.

Jednoho dne navštíví Dean Sama a informuje ho o tom, že se otec ztratil. Přestal se ozývat, nelze se mu dovolat a Dean jej vyráží hledat. Sam nechává školy a připojuje se k bratrovi na cestě napříč celými USA za záchranou svého otce. Po cestě se od Deana pomalu dozvídá neuvěřitelnou pravdu o životě jejich otce a jeho práci. Dozvídá se, že všechny noční můry jsou skutečné, že všechna monstra, duchové, bubáci, strašidla, zombie, upíři, démoni a jiná havěť, jsou skutečná a zaměstnáním jejich otce i Deana samotného je jejich lov. Přes počáteční nedůvěru se Sam velmi brzy přesvědčí o pravdivosti Deanových tvrzení a po té co vyjde na světlo, že i jejich vlastní matku zavraždil démon, stává se ze Sama stejně vášnivý lovec příšer jako jsou jeho bratr a otec.

Zde začíná děj seriálu, ve kterém dva bratři vyhledávají a ničí příšery. Postupem času dostává seriál i svojí vlastní dějovou linii, ve které již nejde pouze o záchranu otce, ale také o záchranu světa před osvobozením samotného Lucifera a následující apokalypsou...

Osobně považuji seriál za velice povedený, plný napětí, tajemna, hrůzy, ale i drsného humoru. V době tohoto článku existují 4 série po cca 20 dílech a plánuje se ještě jedna, závěrečná série. Na rozdíl od jiných, tématicky podobných seriálů (Akta X, Fringe, apod.), považuji za zdařilou i hlavní dějovou linii, ve které se utká dobro se zlem v podobě andělů a démonů. Po celou dobu se autorům daří udržet napětí, děj je plný zvratů, nečekaných rozuzlení a překvapení v podobě nových postav a řešení. Každý kdo se rád bojí by se měl na tento seriál podívat, vřele doporučuji.

Databáze EDNA.

Publikováno dne 17.5.2009.

 

Líbil se vám seriál Supernatural?

error V této anketě jste již hlasoval(a).
  1. Ano,líbil. 339
  2. Ne, nelíbil. 235