Supernatural (Lovci duchů)

Žili byli 2 bratři a jejich otec. O matku přišli když byli ještě děti, při záhadném požáru jejich domu. Otec měl jakési záhadné povolání, kvůli kterému musel být neustále na cestách a tak většinu dětství prožili bratři spolu. Starší, Dean Winchester (Jensen Ackles), se staral o svého mladšího brášku Sama (Jared Padalecki), což nebylo jednoduché, neboť se museli stále stěhovat z města do města, měnit školy a bydleli v levných motelech. Kočovný život žili kvůli otci, který musel cestovat po celé Americe za svojí prací. Po vystudování střední školy se mladší Sam rozhodne osamostatnit a odstěhuje se do vzdáleného města kde začne studovat právnickou fakultu, zatímco Dean zůstává věrný otci.

Jednoho dne navštíví Dean Sama a informuje ho o tom, že se otec ztratil. Přestal se ozývat, nelze se mu dovolat a Dean jej vyráží hledat. Sam nechává školy a připojuje se k bratrovi na cestě napříč celými USA za záchranou svého otce. Po cestě se od Deana pomalu dozvídá neuvěřitelnou pravdu o životě jejich otce a jeho práci. Dozvídá se, že všechny noční můry jsou skutečné, že všechna monstra, duchové, bubáci, strašidla, zombie, upíři, démoni a jiná havěť, jsou skutečná a zaměstnáním jejich otce i Deana samotného je jejich lov. Přes počáteční nedůvěru se Sam velmi brzy přesvědčí o pravdivosti Deanových tvrzení a po té co vyjde na světlo, že i jejich vlastní matku zavraždil démon, stává se ze Sama stejně vášnivý lovec příšer jako jsou jeho bratr a otec.

Zde začíná děj seriálu, ve kterém dva bratři vyhledávají a ničí příšery. Postupem času dostává seriál i svojí vlastní dějovou linii, ve které již nejde pouze o záchranu otce, ale také o záchranu světa před osvobozením samotného Lucifera a následující apokalypsou...

Osobně považuji seriál za velice povedený, plný napětí, tajemna, hrůzy, ale i drsného humoru. V době tohoto článku existují 4 série po cca 20 dílech a plánuje se ještě jedna, závěrečná série. Na rozdíl od jiných, tématicky podobných seriálů (Akta X, Fringe, apod.), považuji za zdařilou i hlavní dějovou linii, ve které se utká dobro se zlem v podobě andělů a démonů. Po celou dobu se autorům daří udržet napětí, děj je plný zvratů, nečekaných rozuzlení a překvapení v podobě nových postav a řešení. Každý kdo se rád bojí by se měl na tento seriál podívat, vřele doporučuji.

Databáze EDNA.

Publikováno dne 17.5.2009.

 

Líbil se vám seriál Supernatural?

  1. Ano,líbil. 351
  2. Ne, nelíbil. 238