ZOO Děčín, Severní Čechy

První co mně vyvstane na mysli při vzpomínce na ZOO v Děčíně je příjezd. Nenápadná, lehce minutelná odbočka z náměstí, vedoucí nepříliš širokou cestou dlážděnou kostkami strmě vzhůru. A když píši strmě, myslím tím vskutku strmě. Ani se napoamatuji kdy naposledy jsem musel svůj vůz vést do kopce lehce v předklonu z pocitu, že když se zakloním do sedačky tak se převrátíme na střechu, na zařazený první rychlostní stupeň, neboť na dvojku jsem se absolutně nechytal. Po psychicky vysilujících cca 5 minutách horolezeckého výstupu následoval další zážitek - Neruda by zde byl se svým "Kam s ním?" velmi aktuální. Auto jsem chtě nechtě musel zaparkovat na parkoviště vyhrazené pro zaměstnance ZOO a následující půlhodinku jsem trávil pobíháním po parkovišti a přilehlé lesní cestě vyhlížejíc vracející se návštěvníky, kteří by snad někde mohli uvolnit místo pro parkování. Naštěstí se nakonec zadařilo a mohl jsem úspěšně přeparkovat. Samotná prohlídla zahrady již nepřinesla tolik vzrušení, jakým byl samotný příjezd. Jedná se o jeden velký kopec, takže šplhání do kopce a následný slalom po různých cestách zpět dolů. Cesty jsou však asfaltové, dobře schůdné i sjízdné pro kočárky a celá plocha se nachází v příjemné zalesněné části. To se již nedá říci o toaletách, které by lepší péči jistě snesly. Nechybí ani atrakce pro děti, které jsou pro mnohé potomky ve výsledku zajímavější, než všechna zvířata.

Celkový dojem byl na stupnici od 1-5 při známkování jako ve škole asi 3/4. Trojka za průměrnost viděných druhů a to mínus potom za toalety a přístup. Touhu po opakování návštěvy v nás tato ZOO nezanechala.

Nutno podotknout, že součástí prohlídky je i oddělená expozice "Rajské Ostrovy", která je umístěna ve městě u náměstí. Pro všechny kdo tam zavítají ve stejný den jako do ZOO a ukážou vstupenku je vstup zdarma. Jedná se o expozici plazů, ryb, členovců a mohu jí doporučit.

Fotodokumentace pořízena dne 1.8.2016.

Oficiální web: http://www.zoodecin.cz,  http://www.rajskeostrovy.cz/

Fotogalerie

Líbila se vám ZOO Děčín?

  1. Ano, líbila. 311
  2. Ne, nelíbila. 232